Upozorňujeme,že následující příběhy se pokládají za "literární díla,která jsou výsledkem tvůrčí činnosti autora" dle § 2, odst. 1, Autorského zákona a bez souhlasu našich klientů nesmí být kopírovány,rozmnožovány,jakkoliv upravovány či jinak použity v komerčních médiích včetně internetu a jiných webových stránek než je http://www.jakzhubnu.cz .

Příběhy nebyly slohově,pravopisně ani stylisticky upravovány.Na požádání jsme schopni zprostředkovat kontakt na naše klienty. V případě zájmu nám napište na tento mail.

Marie S.

7.ledna 2011

Patřím k ženám, které léta bojují s váhou, ale díky souměrným proporcím jsem se stále uklidňovala, že to celkem jde, a oblečením jsem také dokázala spoustu nedostatků zakrýt. Situace se mi zhoršila po operaci, kdy jsem během roku přibrala 20 kg,  a já pochopila, že se už nejedná od nadváhu, ale o nemoc zvanou obezita.
V mém adrenalinovém povolání daňové poradkyně mám pohyb tak leda očima po monitoru a prsty po klávesnici. Hladovění nepomohlo, diety v módních časopisech selhaly, inzerované doplňky pomohly krátkodobě, takže jsme nakonec vyhledala odbornou lékařskou pomoc.
Po návratu z rehabilitačního zařízení Lipová Lázně, jsem se rozhodla, že musím mít nad sebou dohled.
Hledala jsem pomocí  internetu , a tak mi vstoupila do života paní Pecánková. Její optimismus a celkové naladění mi pomohly zbořit barieru a já začala psát své jídelníčky a posílat je této Dobré víle na telefon ke kontrolám. Nikdy bych nevěřila tomu, jaký je rozdíl v tom, když si řeknu „Budu se hlídat“ a tím „Budu psát vše, co sním“. Jsem zvyklá na určitou důslednost a hlavně na to nelhat sama sobě….. a výsledek : konzultace po telefonu, konzultace v mailech, opravované jídelníčky a každý měsíc jde minimálně 1 kg dolů, někdy i 1,5 kg. A někdy se zase něco vrátí, pochopitelně, ale vidím, že mé snažení má výsledky.
Paní Pecánková mi nenásilně a velmi přístupnou formou upravuje postupně mé stravovací návyky, přivedla mě k tomu, abych se nechala zapsat na hodiny skupinového cvičení, pochválila mě za návrat k rehabilitačním cvikům,  a já se těším na každý mail i na každý rozhovor, protože s ní mohu probrat o svém stravování vše tak, jak s nikým jiným.

Marie S. 54 letZpět