Upozorňujeme,že následující příběhy se pokládají za "literární díla,která jsou výsledkem tvůrčí činnosti autora" dle § 2, odst. 1, Autorského zákona a bez souhlasu našich klientů nesmí být kopírovány,rozmnožovány,jakkoliv upravovány či jinak použity v komerčních médiích včetně internetu a jiných webových stránek než je http://www.jakzhubnu.cz .

Příběhy nebyly slohově,pravopisně ani stylisticky upravovány.Na požádání jsme schopni zprostředkovat kontakt na naše klienty. V případě zájmu nám napište na tento mail.

Eva S.

23.září 2010

Je mi 50 let, pracuji na manažerské pozici víc jak 12 hodin denně. Denně řeším spoustu
stresových   situací, mám málo pohybu a i v soukromém životě jsem vytížená.To vše spolu s
dispozicí vedlo ke vzniku nadváhy.S přibývajícími roky pomalu, ale jistě přibývaly i kilogramy. Nějaké to kilo navíc se vždycky dobře ukrylo pod vhodně vybraný oděv. Mou takřka každodenní výmluvou bylo: Nemám čas na cvičení, musím pracovat… Nebo: Nikdy nebudu hubená, už mi není dvacet.Posledním podnětem pro rozhodnutí změnit jídelníček a životní styl byly opakované návštěvy ortopedie a  problémy s klouby. Otoky, bolesti kloubů, to vše bylo důvodem k radikální změně.
Při svém rozhodování jsem vzala v potaz i své vrstevnice a o několik let starší kamarádky. V tu
chvíli mně to docvaklo! Jestli teď něco nezačnu dělat, skončím jako ony. Jde především o zdraví.
Uvědomila jsem si, že čím dřív začnu, tím líp… a také, že jediná možnost, jak trvale zhubnout a
cítit se dobře, je změna životního stylu.Bylo mi jasné, že sama to nezvládnu a rozhodla jsem využít pomoc výživového poradce. Podařilo se mi spojit se s paní Janou a díky jejímu citlivému vedení se mi sice pomalu, ale jistě začalo dařit. Kilogramy jsem hubla pomalu, určitě se na tom podílel věk, zpomalený metabolismus a špatné stravovací návyky. Bylo těžké se přizpůsobit změně, jíst každé tři hodiny, dodržovat pitný režim. Překážek bylo na cestě k vysněné váze mnoho. Hodně mi pomohlo, že jsem mohla vše konzultovat s odbornicí a také díky citlivému přístupu, kdy mne den po dni učila správným stravovacím návykům. Vše jsem díky paní Janě zvládla, zatím jsem v polovině cesty. Zhubla jsem 10 kg, ale je to zatím polovina stanoveného cíle.

Eva S.Zpět