Detoxikace organismu

26.května 2011

Detox_vodaDetoxikace organismu se stává námětem mnoha odborných i laických článků. Téma, které před 20-30ti lety zajímalo pouze úzkou skupinu odborníků a poučených laiků, se nyní stává součástí mnoha diskuzí.

Je tedy čištění organismu opravdu důležité?

Nestačí se pouze stravovat běžným způsobem? Celkové zatížení organismu se v posledních desetiletích významně zvýšilo.Na jedné straně se člověk potkává s nekvalitní stravou, alergeny, toxiny,  chemikáliemi apod.Na druhé straně jsou po něm požadovány daleko vyšší výkony a žije v daleko vyšším stresu.Pokud je tedy tělo vystavováno vyšším zátěžím a mnohým stresům, obranný systém zpočátku odolává, ale časem se vyčerpá a oslabí se. Není schopno věnovat tolik energie na boj s nepříznivými vlivy, infekcemi, apod.Přirozená imunita klesá a člověk se stává náchylnější k nemocem. Organismus se nedokáže zbavovat odpadních látek a postupně se zanáší nevyloučenými odpady. Tyto látky se nazývají homotoxiny.

Mnoho lékařských studií prokázalo negativní vliv homotoxinů na imunitu člověka. Proto první zásada zdravého životního stylu je:

VYČISTIT ORGANISMUS!

Detoxikace a výživové doplňky

Intoxikaci (zanesení) organismu si přivozujeme sami, takže pokud chceme, aby náš organismus dobře fungoval musíme si ho sami vyčistit = detoxikovat.  Rovněž si sami přivozujeme buněčnou podvýživu, takže se opět sami musíme postarat, aby buňky dostaly to, co k plné výživě potřebují. Kdo tohle pochopí, má téměř vyhráno, je na nejlepší cestě k cíli.Vyvstává otázka "JAK?", když průmyslově vyráběné potraviny neobsahují všechny požadované živiny a když ano, tak v nedostatečné míře. Odpověď na tuto otázku je prostinká :

POTRAVINOVÉ DOPLŇKY 

Každý z nás se s nimi setkal a třeba si to anineuvědomoval, protože je kupoval v lékárně. Kdo by neznal vitamín C, vitamín E,B-komplex, beta karoten...minerální látky a stopové prvky - zinek, hořčík a jiné.  Často nemáme jasnou představu, proč je kupujeme, prostě nám to někdo poradil nebo jsme viděli reklamu v televizi. Často však nesplní naše očekávání, protože užívání potravinových doplňků má být konkrétní, komplexní a promyšlené.Navíc všichni dobře víme, že přes zanesené sítko se těžko cokoliv prolévá = v zaneseném organismu se nám do krve dostane jen malé procento přijatých živin a vitamínů. Nejprve je třeba organismus vyčistit, což Vám v lékárně nikdo neřekne, protože tam není komplexní péče o člověka.

Potravinové doplňky nenahrazují léky a nejsou určeny k léčení našich zdravotních problémů, ale zabezpečují nám pravidelný přísun všech nezbytných látek a v takovém množství, aby tělo mělo všechno, co ke správné funkci potřebuje a dokázalo se samo bránit nemocem.

Potravinové doplňky jsou spolu s vyváženou stravou a dostatkem pohybu tou nejlepší a v podstatě jedinou prevencí proti nemocem a zároveň zárukou přirozeného zdraví. Zdravé a správně fungující tělo se dokáže vypořádat až 80% nemocí samo.Zpět