Redukční režim a redukční dieta

27.května 2011

Redukční režim  

Tlusta_hubenaRedukční režim umožňuje jíst  takzvaně normálně a přitom plynule hubnout.  Výhodou je to, že jídelníček   může být sestaven z potravin, které obéznímu chuťově vyhovují a přitom je vhodný pro hubnutí. Občas se mohou  v malém množství sníst i potraviny, které nejsou vhodné, ale obézní je má velice rád . Získané návyky se můžou stát součástí normálního života.Při hubnutí jde o to, aby z těla ubývala tuková tkáň. Pokud dojde k tomu, že je výdej energie vyšší než příjem (to je základ redukčního režimu), dochází k podstatnému zmenšení náplně tukových buněk. Tuky, které jsou uvnitř tukových buněk, musí přejít přes buněčnou stěnu do krevního řečiště. Navážou se na molekuly bílkovin a v této podobě jsou svalovými buňkami spalovány. Spalování tuků je efektivnější tehdy, pokud se člověk věnuje pravidelně pohybu. Pohyb zlepší citlivost tkání na inzulin a sníží se pravděpodobnost, že bude ubývat i svalová hmota. Pokud se podaří snížit hmotnost, lze očekávat pokles hladiny cholesterolu a dalších tukových látek v krvi, následně i pokles krevního tlaku.

Naše klienty se snažíme naučit právě zdravému redukčnímu režimu a nastartovat tak osobní zájem a povědomí o tom kdy a co je správné jíst a co nikoliv. Nemusíte se obávat - hladovět určitě nebudete :-) .


Redukční dieta

Redukční dietou se rozumí přesný rozpis potravin v určitou dobu.Výhodou redukční diety je to, že nad ní člověk nemusí přemýšlet. Nevýhodou je skutečnost, že dieta skončí a obézní lidé  neví, jak dále pokračovat. Ztracená kila rychle nabírá a shání se po další „ještě zaručenější“ dietě.

                                                       Salat_zelenina_1Zpět